top of page
Yeni Solaryum Cihazlari

2.El Solaryum Cihazları

  SOLARYUM CİHAZLARI HAKKINDA

  Solaryum cihazları için sanayi tipi elektrik tesisatı gerekir. Solaryumda tüm vücut için olan cihazlar yatak tipi ve duş tipi olarak ikiye ayrılmaktadır :

   

  Yatak Tipi Cihazlar : Yatarak kullanıldıkları için konfor açısından daha çok tercih edilirler. Profesyonel bir solaryum merkezinde 6 adet yatak tipi cihaz varken 1 adet duş tipi cihaz yer alır. Alt ve üst panellerinde alçak basınçlı, genelde 160 wattlık lambalar yer alır. Yüz bölümlerinde ise yüksek basınçlı 2.000-3000 watt toplam güce sahip yüksek basınçlı lambalar kullanılır. Yatılarak kullanıldığı için homojen bronzlaşma için kolları ve bacakları, iç kısımlarının da bronzlaşması için arada bir hareket ettirmek gerekir. Yatak tipi cihazlarda klima vardır. Klima lambaların ve yatılan camın aşırı ısınmasını engeller. Cihazın içinde sirküle edilen ve ısınan havanın 30-35 cm çapındaki bacalarla dış ortama ya da özel havalandırma kanallarına atılması gerekmektedir. Solaryum cihazının konulacağı kabinin içerisinde temiz hava sirkülasyonu olması bronzlaşmanın kalitesi açısından önemlidir. Dış ortamdan ters motorlu fanlarla, kabinin altında açılan mazgallar ya da üstte bırakılan boşluklarla bu sağlanabilir.  Standart bir yatak solaryum cihazı için minimum 2,5 m x 2,5 m bir kabin ölçüsü yeterlidir. Daha geniş olabiliyorsa avantajdır.

   

  Duş Tipi Cihazlar : Tek cihaz almayı düşünen kuaför, güzellik ve spor salonları tarafından, hem az yer kaplaması açısından, hem dezenfekte işleminin kolay olmasından, hem de yatak tipi cihazlara göre fiyat avantajı olmasından tercih edilirler. Genelde 2 m boyunda 180 – 230 watt arası alçak basınçlı lambalardan oluşurlar. Ampul sayıları 42 ile 52 arasıdır. Duş tipi cihazlarda klima bulunmaz sadece fan vardır. Dolayısı ille bacaya gerek yoktur. Fan ne kadar kuvvetli ve büyük ise konfor o kadar iyi olur. Aksi takdirde aşırı sıcaktan dolayı rahatsız edici olabilir. Duş tipi cihazlarda odada klima olması avantajdır. Kabin ölçüsü için minimum 2 m x 2.5 m olmalıdır. Cihazın boydan sığması için tavan yüksekliği en az 2,5 m olmalıdır. Duş tipi cihazların dezenfekte işlemi yatak tipi cihazlara göre daha kolaydır. Lambaların vücuda olan mesafesi her taraftan aynı olduğundan homojen bir bronzluk oluşur.  Sadece bazı kadınlarda dolaşım sistemi bozukluğundan kaynaklı ayakta durmaya bağlı olarak geçici lekeler ve dalgalanmalar olabilir.  Yatak tipi cihazlara girmeleri tavsiye edilir.

  Solaryum cihazlar satışı,satılık solaryum makine,ergoline solaryum makine,megasun solaryum cihazlar,ayakta solaryum,dikey solaryum ,yatay solaryum,2.el solaryum satışı,toptan solaryum satışı,solaryum uwe solaryum cihazlar,megasun solaryum distribütor,en güçlü solaryum, Продажа оборудования для солярия, продажа машины для солярия, машина для солярия ergoline, устройства для солярия megasun, стоячий солярий, вертикальный солярий, горизонтальный солярий, продажа солярия б/у, оптовая продажа солярия, солярий uwe устройства для солярия, дистрибьютор солярия megasun, самый мощный солярий, مبيعات معدات الاستلقاء تحت أشعة الشمس ، آلة الاستلقاء تحت أشعة الشمس للبيع ، آلة التشمس الاصطناعي ergoline ، أجهزة التشمس الاصطناعي megasun ، مقصورة التشمس الاصطناعي الدائمة ، مقصورة التشمس الاصطناعي العمودية ، مقصورة التشمس الاصطناعي الأفقية ، مبيعات السولاريوم المستعملة ، مبيعات السولاريوم بالجملة ، أجهزة الاستلقاء تحت أشعة الشمس uwe ، موزع الطاقة الشمسية megasun ، أقوى مقصورة التشمس الاصطناعي ، Solarium equipment sales, solarium machine for sale, ergoline solarium machine, megasun solarium devices, standing solarium, vertical solarium, horizontal solarium, second hand solarium sales, wholesale solarium sales, solarium uwe solarium devices, megasun solarium distributor, the most powerful solarium,

  bottom of page